AKTUALNOŚCI ŚLĄSKIEGO FORUM SAMORZĄDÓW ZAWODÓW ZAUFANIA PUBLICZNEGO

październik 1, 2018

Przy muzyce o kulturze zaufania!

W minioną środę, 26 września br. odbyło się kolejne spotkanie Śląskiego Forum Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego. Tym razem zostało ono zorganizowane w gościnnych progach Akademii Muzycznej w Katowicach. Organizatorem zdarzenia był Dziekan ORA w Katowicach pełniący funkcję Przewodniczącego Śląskiego Forum Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego. Warto pokreślić ,że nasze Forum łączy samorządy zrzeszające łącznie prawie 75.000 członków. Dziekan wspomniał o początkach Forum, polach aktywności i zadaniach.
Uczestnicy spotkania wzięli udział w panelu dyskusyjnym poświęconemu Kulturze zaufania, jej kształtowaniu, chronieniu i umacnianiu .W celu ukazania ro li zaufania w różnych aspektach życia społecznego, na różnych poziomach i we wszystkich jego możliwych wymiarach do dyskusji zaproszone przedstawicieli różnych dziedzin nauki. Grono panelistów zaszczycili; prof. dr hab. Alicja Ratuszna, fizyk z uniwersytetu Śląskiego, dr hjab.n.med. Grażyna Markiewicz-Łoskot, kardiolog dziecięcy Uniwersytetu Śląskiego, ks. prałat dr Stanisław Puchała, Jarosław Dudała, redaktor Gościa Niedzielnego oraz dr hab. Zbigniew Zagała, socjolog z Uniwersytetu Śląskiego oraz moderator panelu prof.zw.dr hab. Wojciech Świątkiewicz. Prowadzona dyskusja z tak różnych perspektyw i różnych dyscyplin naukowych na pewno zmusiła słuchaczy do refleksji nad kultura zaufania, jej ograniczeniami czy zagrożeniami jak również była wydarzeniem intelektualnym.

Po spotkaniu z nauką uczestnicy wzięli udział w pięknym koncercie zatytułowanym :,,Wiesław Ochman i jego goście” prowadzonym przez samego Mistrza. Przez blisko dwie godziny wszyscy zgromadzeni na sali uczestniczyli w prawdziwej uczcie muzycznej, gdzie znakomici , młodzi śpiewacy Renata Dobosz, Marta Gamrot-Wrzoł, Aleksandra Stokłosa, sopranistki, Jakub Sazanow-Lubelski, tenor oraz sam mistrz Wiesław Ochman raczyli słuchaczy pięknym wykonaniem znakomitych arii operetkowych i musicalowych. Koncert prowadzony był przez Wiesława Ochmana , który raczył zebranych licznymi anegdotami i opowieściami z występów na salach koncertowych całego świata. Koncert zakończył się burzą braw i owacjami ,co było wyrazem zachwytu jego uczestników.

wróć do aktualności